چه کسی پیروز انتخابات ۲۰۲۰ امریکاست؟ حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار روی پاسخ این سوال شرط‌بندی شده است. رقمی معادل کل درآمد نفتی ایران در سال ۹۹ یا کل یارانه ۷۰ میلیون نفری در یک سال.


پیروز انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

در آستانه برگزاری انتخابات امریکا بازار شرط‌بندی یا به عبارتی بازار پیش‌بینی در امریکا و دیگر کشورها داغ است. قماربازان روی پیروزی بایدن شرط بسته‌اند. اگرچه برخی پیش‌بینی دیگری دارند.

براساس اعدادی که در سایت betfair (یکی از بزرگترین سایت‌های شرط‌بندی در دنیا) منتشر شده ضریب پیروزی بایدن ۱.۵۵ و ضریب پیروزی ترامپ ۲.۴۵ است.

یعنی فردی که روی پیروزی بایدن شرط بسته ۱.۵ برابر رقم شرط‌بندی سود می‌کند و اگر ترامپ برنده شود ۲.۴ برابر سود می‌کند. یعنی هر ۱۰۰ دلاری که روی پیروزی بایدن شرط‌بندی شود، برنده ۱۵۵ دلار می‌برد و اگر ترامپ ببرد در ازای هر ۱۰۰ دلار، فردی که شرط بسته ۲۴۵ دلار برنده می‌شود.

اگرچه رقم دقیق شرط‌بندی روی هر نامزد جداگانه مشخص نیست اما اعدادی به عنوان مجموع عدد شرط‌بندی شده روی هر دو نامزد عنوان شده است.

یکی از این پیش‌بینی‌ها مربوط به سایت الجزیره است که گفته تا کنون ۱.۶ میلیارد دلار روی این انتخابات شرط‌بندی شده است. رقمی معادل ۴۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان که معادل کل درآمد نفتی ایران در امسال است که البته محقق هم نشد.

گفته می‌شود بیشترین رقم شرط‌بندی مربوط به بازی‌های جام جهانی است و عدد شرط‌بندی روی نتیجه انتخابات امریکا حتی از رقم شرط‌بندی بازی‌های جام جهانی هم بیشتر است.

همچنین سایت دیگری اعلام کرده که تنها در بریتانیا ۳۰۰ میلیون دلار روی نتیجه انتخابات امریکا شرط‌بندی کرده‌اند و این رقم ظرف ساعات باقیمانده تا ۵۰۰ میلیون دلار هم می‌رود.

یعنی رقمی حدود ۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان که ممکن است تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم برسد.

البته گفته می‌شود که تعداد افرادی که روی ترامپ شرط بسته‌اند دو برابر بایدن است و در روزهای اخیر تعداد قمارکنندگانی که روی پیروزی ترامپ شرط بسته‌اند دو برابر افرادی است که می‌گویند بایدن پیروز می‌شود.

ارسال نظر

 
  • باقران
    1

    بایدن برنده انتخابات میشود