وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اعلام رسمی صندوق بازنشستگی کشوری، به طور متوسط 77 درصد افزایش دستمزد در سال 99، نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان سازی حقوق و دستمزد صورت گرفت.

بالا رفتن حقوق بازنشستگان + جزئیات

«محمد شریعتمداری»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: موفق شدیم در روزهای اول مبارک ماه ربیع، مسأله همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را انجام دهیم. مطالبه 1.5 میلیون نفر از بازنشستگان کشوری همسان سازی حقوق بود، بر اساس آمار صندوق بازنشستگی کشوری به نسبت حقوق هایی که کمتر یا بالاتر بود، میزان افزایش برای همسان سازی حقوق تا حد خالص دریافتی افراد شاغل مشابه، اتفاق افتاد. 

او ادامه داد: اخذ 16 هزارمیلیارد تومان از سهام موجود دولت و قرار گرفتن آن در صندوق بازنشستگی کشوری و اتخاذ مکانیزم های مناسب برای تبلیغ ارزش سهام به منابع ارزش ریالی، از جمله اقداماتی بود که در طول سال انجام دادیم.

شریعتمداری بیان کرد: برخی، حقوق ها که پایین تر بودند درصد افزایش بیشتری داشتند. آنهایی که حقوق بالاتری داشتند، افزایش کمتری به آنها تعلق گرفت. براساس اعلام رسمی صندوق بازنشستگی کشوری، به طور متوسط 77 درصد افزایش دستمزد در سال 99، نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان سازی حقوق و دستمزد صورت گرفت. امسال قدم مبارکی برای بازنشستگان برداشته شده و این مسئله یکی از مطالبات مهم جامعه بازنشستگان عزیز ما بوده و هست. مشابه این امر در مردادماه برای 3.5 میلیون نفر از افراد بازنشسته تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی اتفاق افتاد که در آنجا رشد، قابل ملاحظه ای را شاهد بودیم. به این ترتیب 5 میلیون خانوار از این امکان بهره مند شدند. دو مصوبه برای اعمال همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد و حقوق بازنشستگان صندوق بیمه عشایر و روستاییان که جمعا، حدود 200 هزار خانوار بازنشسته را شامل می شود، اخذ شد. انشاالله با اجرای این دو مصوبه تقریبا پرونده همسان سازی حقوق در حوزه فعالیت هایی که متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، بسته خواهد شد و قدم مثبتی در جهت حل مشکلات معیشتی جامعه که دارای حقوق ثابت هستند، در این ایام و مقطع مهم زمانی، رخ می دهد.

ارسال نظر