بیش از 10 هزار نفر از مدافعان سلامت و چهر‌ه‌های برجسته و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با صدور پیامی مردم را به حضور حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد دعوت کردند.

دعوت بیش از 10 هزار نفر از مدافعان سلامت از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات

 بیش از 10 هزار نفر از مدافعان سلامت و چهر‌ه‌های برجسته و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با صدور پیامی مردم را به حضور حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد دعوت کردند.

متن این بیانیه به‌شرح زیر است:

ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم؛

رعد ۱۱

خدا سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد مگر زمانی که خودشان تصمیم بگیرند که سرنوشتشان را تغییر دهند».

انتخابات یکی از مصادیق بارز مردم ‌سالاری دینی است و از طرف دیگر مقبولیت و مشروعیت نظام هم در گرو حضور گسترده آحاد مردم با سلیقه های مختلف فکری در این پروسه ملی همراه است. ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب به واقع سرزمین انتخاب‌ و انتخابات متعدد بود  و هرسال در آن انتخابات برگزار شد و مردم با حضور در آن شعور سیاسی و اجتماعی خود را نشان دادند و اکنون نیز با شرکت در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری  در تعیین سرنوشت خود مشارکت می کنند.

همانگونه که مستحضرید کشور عزیزمان ایران، دشمنان قسم خورده ای دارد که از استقلال ملت مسلمان ایران زخم خورده اند. استکبار جهانی، به کمتر از نابودی استقلال، یکپارچگی و اقتدار ملی ایران راضی نیست. اما به لطف خدا و هوشمندی رهبر عزیزمان و حمایت های امت اسلامی، همواره شکست خورده و برخی از عوامل نفوذی آن ها به سزای اعمالشان رسیده اند.

در این برهه تاریخی حساس که قرار است سرنوشت چهار سال با انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ رقم بخورد، بر خود لازم دیدیم از شما دلسوزان و خادمان سلامت درخواست کنیم تا با همفکری و همراهی یکدیگر و با آگاهی بخشی و ترغیب مردم نجیب مان، از این پیچ تاریخی و خطیر هم گذر کنیم.

در این دوره از انتخابات که تحریم های دشمن به اوج رسیده و کمر مردم هم زیر بار مشکلات اقتصادی خمیده، نیاز به اهتمام جدی است.

ما جمعی از اعضای جامعه پزشکی سراسر کشور مصمَّم هستیم در پاسخ به دعوت رهبر عظیم الشأن انقلاب که در بیانات اخیرشان فرمودند: «مردم بدانند اثر انتخابات تا چند سال باقی خواهد ماند. کسانی که نرفتن به پای صندوق را ترویج می کنند دلسوز مردم نیستند. به مردم عزیزمان عرض می کنم، ملت عزیز ایران در انتخابات شرکت کنید، انتخابات را متعلق به خودتان بدانید که متعلق به شماست و از خدا کمک و هدایت بخواهید که شما را هدایت کند به آنچه که درست و حق است و به کسی که شایسته است رای بدهید.» از طریق فضای مجازی و حقیقی، مردم را به حضور حداکثری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت کنیم.

دست در دست یکدیگر به خواسته شهیدانمان لبیک گفته و ادامه دهنده راه سیدالشهدای مقاومت باشیم، تا حراست و صیانت از خون شهیدان را در این آزمون بزرگ به ثبت برسانیم و با همت شایسته، امنیت کشور، اقتدار ملی، استقلال میهن اسلامی مان را تثبیت کنیم. نجات اقتصاد آشفته کشور در گِرو حضور آگاهانه ملت پای صندوق های رای است.

 

ارسال نظر