عکسی که ماهور الوند به تازگی از خودش در صفحه رسمی اینستاگرامش گذاشته است.

موهای باز و بور ماهور الوند + عکس

ماهور الوند  زادهٔ ۲۲ تیر ۱۳۷۳ است.  ماهور الوند  بازیگر سینما است. ماهور الوند  اهل ایران است. ماهور الوند  دانش‌آموختهٔ رشته تئاتر از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی است.  ماهور الوند  دختر سیروس الوند کارگردان ایرانی است.ماهور الوند بازیگر 26 ساله ی کشورمان در خانواده ای هنرمند زاده شده است.ماهور دختر سیروس الوند کارگردان مشهور ایرانی است.و عمویش نویسنده موفق خشایار الوند بود که چندی پیش متاسفانه فوت کردند.این بانوی هنرمند تنها یک خواهر بنام آهو دارد.

BA699EB5-01C1-438E-8617-AC9148EE17E8

سیروس الوند، (زاده ۱۱ بهمن ۱۳۲۹ در تهران) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینمای ایران است.سیروس الوند فعالیت خود را به عنوان منتقد در سینمای قبل از انقلاب و در مجلات ستاره سینما و فردوسی آغاز کرد.

او بعدها با فیلم‌نامه‌نویسی فعالیت خود را ادامه داد و در سال ۱۳۵۴ موفق به ساخت اولین فیلم سینمایی بلند خود شد.سیروس الوند در سال ۱۳۵۶ فیلمی با نام «فریاد زیر آب» با بازی داریوش اقبالی و شهره ساخت که در آن سال استقبال زیادی از فیلم شد.

الوند پس از انقلاب و در سال ۱۳۷۱ با فیلم «یکبار برای همیشه» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از یازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

 تحصیلات ماهور

ماهور فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی می باشد.

ارسال نظر