جانز هاپکینز:

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک هزار و 212 نفر، شمار کلی قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 222 هزار نفر عبور کرد.

کشته‌های کرونا در آمریکا به ۲۲۲ هزار نفر رسید

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۶۳ هزار و ۳۷۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هشت میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۹۹ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم یکهزار و ۲۱۲ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۲۲ هزار و ۱۶۷ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا ت و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا افزایش چشمگیری داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هشت میلیون و ۵۸۴ هزار و ۸۱۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۲۷ هزار و ۴۰۹ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۰ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۳۷۸ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۴۵ هزار و ۷۸۶ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۸۶ هزار و ۹۳۹ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۱۶۷ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۸۸ هزار و ۵۰۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۳۷۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۱ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۹۳ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۹۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۸ میلیون و ۴۰ هزار و ۳۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۶۵۱ هزار و ۱۰۷ مورد ابتلا و ۱۱۵ هزار و ۹۱۴ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۲۹۸ هزار و ۷۷۲ مورد ابتلا و ۱۵۵ هزار و ۴۰۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

ارسال نظر