معاون سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری، گفت: تورم بالا باعث شد تأثیر این طرح در حقوق‌ها به چشم نیاید.

دلیل بالا نرفتن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

رضا امینی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی که در سالن ایثار بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: تأمین اجتماعی ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و ماهانه ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه پرداخت می‌کند که این مبلغ از منابع داخلی تأمین می‌شود.

معاون هماهنگ کننده امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی گسترش خدمات الکترونیکی را هدف این سازمان عنوان کرد و گفت: باید هزینه‌های حضور مردم در سازمان را کم کنیم تا مردم در منزل خود خدمات دریافت کنند.

وی افزود: بازنشستگی‌های پیش از موعد هزینه‌های تأمین اجتماعی را به شدت بالا برده است.

امینی ادامه داد: کارکرد اصلی تأمین اجتماعی ایجاد امنیت خاطر است لذا در شرایط کرونایی سعی شد پرداخت تعهدات حتی یک رو عقب نیفتد.

معاون هماهنگ کننده امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری، بیان کرد: تورم بالا باعث شد تأثیر این طرح در حقوق‌ها به چشم نیاید.

وی در انتها از حل مشکل عدم پذیرش دفترچه تأمین اجتماعی در درمانگاه‌ها خبر داد و گفت: اکنون وقتی برگه‌ای از دفترچه صادر می‌شود، تا ساعت ۲۴ همان شب ۹۵ درصد مبلغ قرارداد به حساب پزشک واریز می‌شود.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر