نماینده مردم کرمان در مجلس از کسری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه دولت خبر داد و گفت: از ابتدای آبان ماه ۵۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را داریم.

حقوق همه بازنشستگان از آبان ۵۰ درصد اضافه می‌شود

محمدمهدی زاهدی صبح امروز در آیین تقدیر از کارکنان اداره کل استاندارد استان کرمان به مناسبت 23 مهرماه روز جهانی استاندارد با تسلیت ایام عزاداری پایان ماه صفر و گرامیداشت روز استاندارد اظهار داشت: کار کردن در شرایط امروز جامعه با وجود شیوع ویروس کرونا، شرایط تقریباً سخت اقتصادی و براورده کردم انتظارات زیاد مردم کار دشواری است.

وی با بیان اینکه دولت امسال حدود 200 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد افزود: کل بودجه کشوربیش از 4 هزار میلیارد تومان است که کسری 200 هزار میلیاردی عدد بالایی است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در موقعیتی قرار داریم که خیلی از نهادهای دولتی ما با مشکل بودجه‌ مواجه هستند گفت: در این شرایط امسال اتفاقات زیادی در حوزه افزایش حقوق‌ها داشتیم.

وی با بیان اینکه این افزایش حقوق‌ها نه تنها برای کارکنان دولت که برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز بوده است ادامه داد: از ابتدای آبان ماه به طور متوسط افزایش 50 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را داریم.

زاهدی با اشاره به نقش استاندارد در ارتقای جایگاه کشور در حوزه اقتصاد و تجارت بین الملل گفت: متاسفانه فرصت طلبی عده‌ای در سال‌های گذشته و صادرات محصولات بی کیفیت ایرانی به دیگر کشورها باعث شد که ما بازار خود را در عرصه جهانی از دست بدهیم و دیگر کشورها جایگاه ما را تصاحب کنند.

وی با بیان اینکه توجه به استاندارد محصولات صادراتی اهمیت ویژه‌ای در بازاریابی، فروش و تبلیغ کالای ایرانی دارد افزود: بخش مهمی از تحقق جهش تولید به صادرات و ارزآوری محصولات برمی‌گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی و صنایع معدنی استان کرمان ظرفیت‌های بالایی دارد و باید به استاندارد این محصولات در حوزه صادرات توجه جدی شود گفت: گمرک و اداره کل استاندارد در کنار هم وظیفه سنگینی در حوزه صادرات محصولات با کیفیت به عهده دارند.

 

ارسال نظر