مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عقد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن کارگران و بازنشستگان کارگری خبر داد و گفت: طبق این تفاهم‌نامه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در مدت سه سال برای کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران ساخته می‌شود.

اهدای خانه بدون سود به بازنشستگان

فرزاد یوسفی روز پنجشنبه در نشستی با فرماندار میانه اعلام کرد: علاوه بر تسهیلات وزارت راه و شهرسازی، تسهیلات ویژه‌ای هم از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به وجود ۱۴ هزار تشکل صنفی کارگری در کشور،  خواستار استفاده شهرستان میانه و استان آذربایجان شرقی در جهت اخذ سهمیه و بهره گیری از ظرفیت تشکلها در ساخت و سازها شد.

فرماندار ویژه میانه هم در این دیدار اعلام کرد: از تمامی طرح های حامی قشر کارگری استقبال می کنیم.

محمدرضا مشایخی حمایت و پشتیبانی از قشر زحمتکش کارگران را سبب ایجاد انگیزه و روحیه امید و نشاط همچنین گشایش در امور آنان دانست و گفت: وجود تشکلهای صنفی در حمایت از قشرها و صنوف مختلف موجب اخذ امتیازات بزرگ برای شهرستان می شود .

بر اساس تفاهمنامه ای که میان محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید، بزودی ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مناسب و مقرون به صرفه برای کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران در شهرهای مختلف آغاز می شود.

 صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری در تأمین مالی این پروژه‌ها مشارکت دارند؛ ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی هم با ارائه زمین‌های ۹۹ ساله به صورت رایگان در این پروژه همکاری خواهد کرد.

بر اساس این تفاهم نامه برای تأمین مسکن مجموعه جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیران از ظرفیت‌های دولتی، کارفرمایی و تعاونی‌های مسکن کارگری به صورت منظم و سازماندهی‌شده استفاده خواهد شد.

 

ارسال نظر