کیمیا علیزاده کشف حجاب کرده است.

کشف حجاب رسمی کیمیا علیزاده + عکس

کیمیا علیزاده ملقب به دختر تکواندوی ایران متولد تیر ماه می باشد که در کرج به دنیا آمده است. کیمیا علیزاده زنوزی در نوزدهم تیرماه 1377 در شهر کرج به دنیا آمد.  خانواده  ی کیمیا اصالتا آذری هستند، پدرش اهل شهر زنوز واقع در بخش مرکزی شهرستان مرند  استان آذربایجان شرقی  است و یک کارگاه ساخت رومیزی دارد، مادرش نیز اهل  استان اردبیل  می باشد. کیمیا فرزند اول خانواده است و یک برادر کوچک تر از خودش دارد.

 کیمیا زمانی که 7 ساله بود توسط مادرش مورد تشویق قرار گرفت تا در کلاس های  تکواندو  شرکت کند. البته هدف آن ها در ابتدا فقط پر کردن  اوقات فراغت  بود. اما پس از چندی استعدادهای شگفت انگیز کیمیا در این رشته ی ورزشی شکوفا شد و پای او را به مسابقات کشوری باز کرد.

 کیمیا علیزاده در دوران دبیرستان رشته ی ریاضی  فیزیک  را انتخاب کرد اما به خاطر  مشکلات  ورزشی تصمیم گرفت رشته ی خود را به علوم تجربی تغییر دهد و همین موضوع او را یک سال از درس و  مدرسه  دور کرد. اما با وجود تمام این ها کیمیا بسیار در تحصیل خود کوشا و موفق است.

 ترس از سوسک کیمیا علیزاده

 

وقتی من را در حال خرید می بینند می گویند مگر قهرمان هم خرید می کند! و یا وقتی از سوسک می ترسم طعنه می زنند که قهرمان مملکت که از سوسک بترسد وای به حال بقیه مردم …

عاشق کوهنوردی

 

به جز تکواندو عاشق کوهنوردی هستم. در برنامه های چند روزه کوهنوردی شرکت می کنم. آرامشی که در کوه دارم را هیچ کجا ندارم.

 دوم دبیرستان را دوبار خواندم

 

من به دلیل حضور در اردوها و مسابقات در ماه های خرداد و شهریور سال گذشته نتوانستم در امتحانات شرکت کنم و مجبور شدم سال دوم دبیرستان را دو بار بگذرانم. در این مدت  آموزش و پرورش  همکاری لازم را با من نکرد.

زندگی خصوصی کیمیا علیزاده

6

 کیمیا علیزاده به خاطر موفقیت ها و کسب مقام های بین المللی از طرف  وزارت علوم  بدون  کنکور  در دانشگاه پذیرفته شده است و قصد دارد در رشته ی فیزیوتراپی تحصیلات خود را ادامه دهد تا بتواند به ورزشکاران بعد از خود خدمت کند.

 کیمیا الگوی ورزشی و اخلاقی خود را مهرو کرمانی معرفی می کند. به جز تکواندو به ورزش  والیبال  علاقه ی زیادی دارد. ماکارونی و کشک بادمجان غذاهای موردعلاقه ی او هستند. برای تفریح دوست دارد به کوهنوردی و گردش با دوستانش بپردازد.

کیمیا-علیزاده-1

 

خواستگاری از کیمیا علیزاده در فرودگاه

 

اما حاشیه های مهم تر به رفتار چندین پسر جوان برمی گشت که به شوخی یا خنده از کیمیا علیزاده خواستگاری کردند. یکی از این پسران با فریاد از نفر سوم  المپیک  درخواست  ازدواج  کرد و دیگری نیز می گفت خودش ورزشکار است و در سطح  استان البرز  در  رقابت  های تکواندو مدال دارد. او نیز به طور جدی میگفت که برای ازدواج با این دختر ورزشکار آمادگی دارد و می خواهد با پیدا کردن پدرش از او خواستگاری کند!

 اتفاقی بی سابقه در تاریخ ورزش ایران

 

در ورزش ایران هرگز سابقه نداشته که از یک دختر ورزشکار اینگونه استقبال شود. نجمه خدمتی در 18 سالگی و در رقابت های  تیراندازی  بازی های آسیایی قهرمان شد و در بازگشت به ایران با استقبال با شکوه مردم شهر زادگاهش روبرو شد، اتفاقی که برای خدیجه آزادپور ووشوکار و قهرمان  بازی  های آسیایی در سال 2010 افتاد و یا شهربانو منصوریان دیگر ووشوکار مطرح ورزش کشور. اما این یکی واقعا بی سابقه بود. استقبالی که از کیمیا علیزاده شد در هیچ بازه زمانی تاریخ ورزش  ایران  سابقه نداشته است. در سطح شهر کرج هم بنرهای فراوانی بابت تبریک به این تکواندو کار دیده می شود.

آغاز دوره حرفه ای

 

کیمیا علیزاده خیلی زود پدیده تکواندو لقب گرفت و مربیان  تیم ملی  روی مدال آوری او در بازی های آسیایی 2014 اینچئون حساب کرده بودند. از علیزاده که آن موقع در  وزن  منهای 62 کیلوگرم شرکت کرده بود، به عنوان یکی از طلایی های کاروان ورزشی ایران یاد می شد. او به  کره جنوبی  هم سفر کرد اما فاقد اینکه در مسابقه ای شرکت کند، تنها نظاره گر مبارزه دیگر تکواندوکاران بود. زیرا مسوولان برگزارکننده مسابقات به علیزاده مجوز شرکت در رقابت ها را ندادند. خودش، مسوولان تکواندو و به طور کلی مسوولان ورزش کشور شوکه شدند. اما اتفاقی بود که رخداد، وقتی که به سن پایین علیزاده ایراد گرفتند و طبق  قانون  او به دلیل نرسیدن به سن 17 سالگی از بازی های آسیایی دور ماند. فدراسیون تکواندو نسبت به این موضوع شکایت کرد، اما مسوولان مسابقات نپذیرفتند تا تغییرات گسترده در قوانین تکواندو علیزاده را از بازی های آسیایی بازدارد. او اما ناامید نشد و در مسابقات جهانی مدالی کسب کرد که در تاریخ تکواندو بی سابقه بود.

 المپیک ریو 2016 راهیابی

 

کیمیا علیزاده نماینده ایران در وزن دوم المپیکی  زنان  پس از یک دور استراحت به مصاف «فیتریانا یوسف» از اندونزی رفت و 19 بر صفر برنده شد و راهی مرحله  نیمه نهایی  شد، او در دومین گام به مصاف «نیاما گارانگ» از نپال رفت، که در این دیدار نیز با نتیجه 15 بر 2 در پایان راند دوم برنده شد و ضمن راهیابی به فینال رقابت های وزن 57- کیلوگرم، سهمیه المپیک ریو 2016 را هم برای ایران بدست آورد.

 کسب مدال برنز

 

کیمیا علیزاده در نخستین مبارزه المپیکی خود مقابل آنا زانینویک از کشور کرواسی به پیروزی رسید و مجوز ورود به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات را دریافت نمود.

 کیمیا علیزاده در  مصاحبه  پس از مبارزه اول خود اعلام کرد، همیشه مبارزه اول مانند فینال است و من در این مبارزه همانند انتظارم ظاهر نشدم.

 او سرانجام در مقابل حریف اسپانیایی با نتیجهٔ 8 بر 7 شکست خورد. در ادامه با توجه به صعود حریف اسپانیایی او به فینالِ این وزن، علیزاده در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز مسابقه داد و در دیدار ماقبل رده بندی از سد حریف تایلندی گذشت و راهی مرحله رده بندی شد. وی در دیدار رده بندی با شکست رقیب سوئدی اش ضمن کسب نشان برنز، توانست عنوان نخستین بانوی مدال آور ایران در المپیک را به دست آورد.

 مسابقات قهرمانی تکواندو  جهان  2017

 

فدراسیون جهانی تکواندو، کیمیا علیزاده را به عنوان پرچمدار بیست و سومین دوره رقابت های قهرمانی جهان 2017 در کره جنوبی انتخاب کرد.

 کیمیا علیزاده روز جمعه 9 تیر1396 (30 ژوئن) در این مسابقات مدال نقره گرفت. این اولین بار یود که یک نفر از اعضای تیم تکواندوی زنان ایران در مسابقات جهانی به فینال می رسید. پزشکان گفتند در این مسابقات بدن کیمیا علیزاده آسیب دیده و باید  جراحی  شود. ظاهراً بیشتر آسیب ها مربوط به قبل از مسابقات کره جنوبی است و به همین دلیل نزدیکان و هوادارانش می گویند که او با وجود آسیب، تلاش زیادی کرد که در مسابقات بماند. سرمربی کیمیا علیزاده گفت به تدریج آسیب های او جدی تر شد اما باز هم در مسابقات جهانی کره جنوبی شرکت کرد و مدال گرفت.

 عناوین ورزشی کیمیا علیزاده

رتبه سال مسابقات شهر وزن دسته بندی امتیاز

 2014 قهرمانی جهان Taipai شهر -52 جوانان 35٫00

2014 مسابقات آزاد کره گیونگجو -59 جوانان 3٫50

 2014 المپیک تابستانی جوانان نانجینگ -63 جوانان 50٫00

2014 بازی ها آزاد  ترکیه  آنتالیا -59 جوانان 3٫50

2015 مسابقات جام فجر تهران -57 ارشد 7٫00

2015 مسابقات آزاد  هلند  آیندهوون -57 ارشد 5٫00

 2015 قهرمانی جهان چلیابینسک -57 ارشد 30٫00

 2015 قهرمانی جهان  مسکو  -57 ارشد 30٫00

عدم شرکت 2015 قهرمانی جهان منچستر -57 ارشد 6٫00

2016 انتخابی المپیک مانیل -57 ارشد 30٫00

2016  یونان  گسترش تسالونیکی -62 ارشد 7٫00

 2016 المپیک 2016 ریو ریو دو ژانیرو -57 ارشد

تعداد مدالهای بین المللی:8 مدال (5 مدال طلا، یک نقره و دو برنز)

 ضربه محبوب در تکواندو:دولیو

 لقب محبوب:کیمیای تکواندوی ایران را دوست دارم اما خودم میگویم، دخترِ روزهای سخت!

 ورزش مورد علاقه بجز تکواندو:والیبال

 مدال طلای المپیک:بعد از اینکه گرفتم، راجع به آن صحبت میکنم.

 بهترین مدال ورزشی:طلای المپیک نوجوانان 2014 – نانجینگ

 بهترین لحظه ورزشی: پیروزی مقابل «جید جونز» در مسابقات قهرمانی جهان 2015

 سخت ترین لحظه ورزشی: نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهانی 2015، زمانیکه مقابل نماینده  ژاپن  نتیجه را واگذار کردم و به مدال برنز رسیدم.

 بهترین روز زندگی:در راهه!

 الگوی ورزشی:مهرو کمرانی

 الگوی اخلاقی:مهرو کمرانی

 فرد تاثیرگذار زندگی: خانواده ام و مهرو کمرانی

 خدا:نمی توان توصیف کرد. من همیشه با توکل به خدا وارد  زمین  شدم و همیشه در سخت ترین شرایط هم دستِ من را گرفته است.

 خانواده: حمایت

 مادر: بدون چشم داشت کمکم می کند و با دعای او است که امروز من در این جایگاه هستم.

 پدر:حمایتگرِ واقعی

 بهترین دوست: استادم مهرو کمرانی و هانیه اخلاقی

 امید:باعث می شود تا تو هر روز مصممتر از قبل قدم به جلو بگذاری.

 رویا: هیچ وقت دوست نداشتم آنچه که می خواهم برام رویا باشد! همیشه رویا و آرزوهایم را به هدف تبدیل کردم و بعد بدستشان آوردم.

 حسرت:مبارزه با ژاپن

 تفریح مورد علاقه:کوهنوردی و گردش با دوستانم

 کشور مورد علاقه:هلند، یونان و استرالیا

 غذای مورد علاقه:ماکارونی و کشک بادمجون

 رنگ مورد علاقه: طوسی، قرمز و زرد

 ماشین مورد علاقه: BMW

 اگر بتوانی یک کار خوب انجام بدهی، آن چه کاری است؟: سرپناهی برای  کودکان  کار درست میکنم تا با آرامش در آنجا زندگی کنند.

ارسال نظر